[ŁÓDZKIE] Kampania „Drugie życie” pierwszy raz w województwie łódzkim.

By on Styczeń 26, 2013

Uczniowie rozdawali oświadczenia woli w MPK.

32 szkoły, 30 tys. oświadczeń woli, kilkaset tysięcy osób objętych działaniami – to najważniejsze liczby opisujące kampanię edukacyjną „Drugie Życie” w województwie łódzkim. 25 stycznia, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, uczniowie III LO im. Tadeusza Kościuszki, w ramach inauguracji kampanii rozdawali oświadczenia woli na ulicach, przystankach i w środkach komunikacji miejskiej.

Kampania ma na celu wyjaśnienie istoty transplantacji młodym ludziom, rozwianie ich wątpliwości oraz obalenie mitów, które funkcjonują wokół tematu przeszczepiania narządów. Formuła kampanii zakłada, że uczniowie sami są reżyserami działań, podejmowanych w ramach kampanii „Drugie Życie” w swoich szkołach i środowiskach. Organizatorzy (Fresenius Medical Care Polska) wspierają ich przez dostarczenie materiałów informacyjnych i promocyjnych, dotyczących transplantacji.

Od 2009 roku, w kampanii „Drugie życie” wzięło udział 110 tys. uczniów z ponad 330 szkół. W łódzkiem „Drugie życie” organizowane jest pierwszy raz.

A oto zdjęcia z inauguracji kampanii „Drugie Życie” w województwie łódzkim.

_DSC0493 _DSC0569 _DSC0712 _DSC0804 _DSC0839 _DSC0859 _DSC0914

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+