[WLKP] Inauguracja kampanii „Drugie Życie”

By on Styczeń 27, 2013

Wielkopolska po raz 5. włącza się do akcji „Drugie Życie”

W Ogólnopolski Dzień Transplantacji, 26 stycznia, patroni kampanii w ramach inauguracji działań w Wielkopolsce rozdawali oświadczenia woli w Poznaniu, na ul. Półwiejskiej. Tworzenie własnych kampanii, promujących transplantacje i oświadczenia woli proponuje uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego organizator akcji edukacyjnej „Drugie Życie” – Fresenius Medical Care Polska.

Patroni kampanii m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak oraz osoby wspierające akcję – ekspert w dziedzinie transplantologii dr Maciej Głyda, Renata Maternik oraz Karol Prętnicki (osoby po przeszczepie) jak również harcerze Hufiec ZHP Poznań – Jeżyce im. Stefana Czarnieckiego – wspierali kampanię poprzez rozdawanie oświadczeń woli. Dokument ten po podpisaniu oznacza symboliczną zgodę na oddanie narządów do przeszczepu po śmierci.

Celem kampanii „Drugie życie” jest wyjaśnienie istoty transplantacji młodym ludziom, rozwianie ich wątpliwości i walka z mitami, które narosły wokół przeszczepiania narządów w ostatnich latach. Takiemu podejściu do promocji transplantacji sprzyja formuła kampanii, która zakłada, że uczniowie sami organizują działania w swoich szkołach i środowiskach. Organizatorzy wspierają ich dostarczając materiały informacyjne i promocyjne oraz koordynując działania.

Głos Wlkp.

aasff

zzxzx

asfasf

asfaf

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+