[WLKP] Szkolenie w Wielkopolsce już za nami

By on Luty 28, 2013

27 lutego w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się szkolenie dla szkół biorących udział w kampanii „Drugie Życie”.

Około 200 uczestników szkolenia miało okazję wysłuchać wykładu dra n. med. Macieja Głydy – ordynatora Oddziału Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, ojca Mariusza Siódmiaka – z Zakonu Pijarów, Renatę Maternik – po przeszczepie serca, siostrę Kingę Kowalczyk – po przeszczepie nerki oraz Janusza Andrzejczaka – wciąż czekającego na przeszczep.

Uczniowie i koordynatorzy kampanii szkolili się m.in. w zakresie prawnych i medycznych aspektów przeszczepiania narządów oraz stanowiska Kościoła Katolickiego dotyczącego transplantologii. Po spotkaniu, uczniowie wrócili do swoich szkół, gdzie do maja będą prowadzić własne kampanie mające szerzyć wiedzę o transplantacji.

Podczas spotkania uczniowie szkół włączonych do projektu otrzymali materiały edukacyjne i promocyjne, dzięki którym będą mogli prowadzić akcje informacyjne wśród rówieśników. Organizatorzy służą szkołom pomocą i wsparciem w prowadzeniu kampanii. Po zakończeniu akcji uczniowie przesyłają raporty z przeprowadzonych działań. Najciekawsze pomysły zostają nagrodzone czekami charytatywnymi, które autorzy trzech wyróżnionych projektów przekażą na dowolnie wybrany cel dobroczynny. Finał akcji odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

A oto kilka zdjęć ze szkolenia w Poznaniu.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+