[ŁÓDZKIE] Szkolenie w Łodzi – relacja

By on Marzec 14, 2013

12 marca w Centrum Kliniczno – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyło się szkolenie dla szkół biorących udział w kampanii „Drugie Życie”.

Kto może zostać dawcą organów? Które organy są najczęściej przeszczepiane? Ile osób można uratować wyrażając zgodę na pośmiertne pobranie narządów?Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań z transplantologii, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uczestniczący w kampanii „Drugie życie” poznali podczas specjalnie dla nich przygotowanego szkolenia. Na szkoleniu piątej już edycji kampanii, która po raz pierwszy ma miejsce w województwie łódzkim, obecni byli nasi eksperci i praktycy – prof. dr hab. med. Michał Nowicki – Wojewódzki Konsultant w dziedzinie Nefrologii, Adam Raszkiewicz – brązowy medalista w Ogólnopolskich Igrzyskach po Transplantacji w tenisie stołowym (po przeszczepieniu) oraz Mirosław Burski – wielokrotny mistrz, rekordzista świata w chodzie na 5 km (po przeszczepieniu), którzy przekazali swoją wiedzę i doświadczenie młodym uczestnikom kampanii.

Od tego dnia uczestnicy kampanii przez ok. 3 miesiące będą prowadzić własne akcje na terenie szkół, które promować będą transplantacje. W drugiej połowie czerwca organizatorzy wybiorą trzy szkoły, których działania będą odznaczać się największą kreatywnością, aktywnością i zasięgiem. Nagrodą będą czeki o wartości 1000 zł, które zwycięzcy będą mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel charytatywny.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+