[MAŁOPOLSKIE] Finał kampanii Drugie Życie już za nami

By on Kwiecień 14, 2013

Wiemy, które szkoły zostały wyróżnione i nagrodzone w tegorocznej edycji kampanii Drugie Życie.

Trzy czeki charytatywne, o wartości 1000 zł każdy, odebrali 12 kwietnia 2013 r., przedstawiciele wyróżnionych w tegorocznej kampanii „Drugie życie” szkół z województwa małopolskiego. Czeki otrzymali uczniowie Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej, Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach oraz Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku Po zakończeniu czwartej już edycji akcji w Małopolsce do blisko 50 tysięcy uczniów z 120 szkół ponadgimnazjalnych wzrosła liczba młodych ludzi włączonych w działania kampanii w województwie. W trakcie akcji, organizowanej w całej Polsce przez Fresenius Medical Care, której celem jest promocja transplantacji, młodzież m.in. rozdawała oświadczenia woli, organizowała happeningi, spotykała się z mieszkańcami lokalnych społeczności, przygotowywała spektakle i odwiedzała kościoły.

„Uczniowie otrzymali od naszych ekspertów – zarówno lekarzy jak i osób, które żyją dzięki transplantacji, wiele interesujących i ważnych informacji. Po raz kolejny pokazali nam jak wielką mają moc zmieniania nastawienia osób ze swojego otoczenia do tej metody leczenia. Chcemy, by kampania było dla nich inspiracją do dalszego poszukiwania informacji i kontaktu z ludźmi związanymi z transplantologią. Akcje organizowane w szkołach niejednokrotnie zadziwiają nas rozmachem, kreatywnością i intensywnością. Tak było i tym razem w Małopolsce. To znak, że nasze wysiłki nie idą na marne” – mówi dr Teresa Dryl-Rydzyńska, prezes Fresenius Medical Care Polska, organizatora akcji.

Zakwalifikowane do programu 30 szkół otrzymało od organizatorów pakiet materiałów promocyjnych. Oprócz oświadczeń woli, młodzież miała do dyspozycji także koszulki, plakaty, wpinki i naklejki, broszury i filmy. O tym, jak wyglądała kampania w każdej z placówek, decydowali sami uczniowie. Ich pomysłowość, zaangażowanie i zapał oceniali członkowie jury, którzy po zakończeniu akcji nagrodzili wyróżnieniami 3 szkoły:

Finał czwartej edycji

Finał akcji „Drugie życie” odbył się w czwartek, 12 kwietnia 2013 roku, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Podczas finału organizatorzy nagrodzili wyróżnione szkoły a uczniowie zaprezentowali sprawozdania ze swoich kampanii. Oprócz dyplomów i nagród była jeszcze niespodzianka. Uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół w Zawoi Wiecznej przywieźli przepyszny, ogromny tort.  Zniknął on w oka mgnieniu po spotkaniu. Podobny tort z logo akcji oraz logo szkoły w Zawoi Wilcznej był wykorzystany podczas szkolnej kampanii.

Organizatorzy akcji w Małopolsce:

Fresenius Medical Care Polska
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych

Patronat:
Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prymas Polski abp Józef Kowalczyk
Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej
Polska Federacja Pacjentów „Dialtransplant”

Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolskie Kuratorium Oświaty

Patronat medialny:
Radio Plus
Zdrowie w Krakowie

Więcej informacji na stronie źródłowej: www.osod.info

Poniżej kilka zdjęć, autorstwa Piotra Bargiela.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+