[WLKP] Nagrodzono uczestników kampanii „Drugie Życie” w Wielkopolsce

By on Czerwiec 13, 2013

Finał piątej edycji kampanii “Drugie życie” w Wielkopolsce.

Trzy czeki charytatywne, o wartości 1000 zł każdy, odebrali 12. czerwca 2013 r. przedstawiciele szkół nagrodzonych w piątej edycji kampanii „Drugie życie” w Wielkopolsce. Kolejnych dwanaście zespołów, które przez ostatnich kilka miesięcy promowały transplantacje w swoich środowiskach otrzymało wyróżnienia. Czeki ufundowane przez Wicewojewodę Wielkopolskiego Przemysława Pacię, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz organizatora kampanii, firmę Fresenius Medical Care Polska (FMCP) trafiły do uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Zespołu Szkół w Puszczykowie. Zwycięzcy przekażą je na wybrane cele charytatywne.

Pomysłowość, zaangażowanie i zapał uczniów oceniali członkowie Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele organizatorów i partnerów kampanii. W Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego członkowie Kapituły, poza nagrodzeniem 3 szkół, wręczyli najbardziej zaangażowanym zespołom wyróżnienia.

Wyróżnione szkoły:
ZSP w Wyrzysku, ZSP nr 3 w Pile, X LO w Poznaniu, ZS im. M. Kopernika w Koninie, ZSOiZ w Krobii, I LO w Gnieźnie, ZSP w Zagórowie, II LO w Ostrowie Wielkopolskim, ZSO w Jarocinie, ZS nr 1 we Wronkach, I LO w Rawiczu, ZSLG w Chodzieży.

Kampania „Drugie życie” ruszyła w roku szkolnym 2008/2009 roku. Do dziś, we wszystkich województwach, gdzie była organizowana (kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie), wzięło w niej udział ok. 150 tys. uczniów z blisko 430 szkół. Młodzi ludzie rozdali ponad 480 tys. oświadczeń woli, a zwycięzcy wsparli czekami charytatywnymi kilkadziesiąt osób i instytucji. Od 2010 roku kampania „Drugie życie” w niektórych województwach (m. in. w Wielkopolsce) jest częścią uruchomionego przez Polską Unię Medycyny Transplantacyjnej „Partnerstwa dla Transplantacji”, ogólnopolskiego programu rozwoju przeszczepiania narządów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Google+