Organizator

Fresenius Medical Care to obecnie największy światowy dostawca produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Poprzez swoją sieć ponad 3100 placówek w Europie, Azji i obu Amerykach dociera do ponad 230 tysięcy pacjentów. Oprócz wykonywania dializ firma jest również wiodącym dostawcą aparatury do dializ oraz sprzętu jednorazowego użytku.

W Polsce Firma obecna jest od prawie 30 lat. Firma Fresenius wyposaża oddziały nefrologiczne i stacje dializ w szpitalach na terenie całej Polski w produkty do hemodializy i dializy otrzewnowej m. in. aparaty do hemodializ, dializatory i cyklery do dializ otrzewnowych. Firma jest także dystrybutorem leków dla pacjentów z niewydolnością nerek.

Fresenius Medical Care prowadzi w Polsce sieć stacji dializ poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska oraz spółkę Eurodial. Do sieci Grupy Fresenius w Polsce należą obecnie 72 stacje dializ.

Nasze stacje rozmieszczone są na terenie całej Polski i obejmują opieką ponad 5670 pacjentów. To największa sieć niepublicznych stacji dializ w Polsce. Wszystkie placówki wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt do dializ firmy Fresenius Medical Care, który wraz z opieką fachowego personelu medycznego zapewnia wysokiej jakości terapię i bezpieczeństwo. Pacjenci stacji dializ Fresenius leczeni są za pomocą hemodializy lub dializy otrzewnowej, w zależności od preferowanego stylu życia i wskazań medycznych. Firma prowadzi także oddziały i poradnie nefrologiczne. Dzięki temu oferuje pacjentom kompleksowe leczenie.

Wszystkie nasze stacje dializ działają wyłącznie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a więc wszystkie zabiegi, konsultacje i hospitalizacje przeprowadzane są bezpłatnie.

W poszczególnych województwach partnerami akcji są władze regionalne. W województwie kujawsko-pomorskim współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fresenius Medical Care Polska S.A.
Marta Andrzejewska
rzecznik prasowy
ul. Krzywa 13, 60-118 Poznań
tel. 61 8392 600, fax. 61 8392 601
sekretariat@fmc.pl
www.fresenius.com.pl

 

Google+